WhatsApp'ta Bu Mesaja Dikkat

Popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması WhatsApp için pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir uyarı yapıldı.

 

WhatsApp'ta Bu Mesaja Dikkat
Yayın Tarihi: 4.01.2017 14:02:00
Son dönemin en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp bir kez daha hack'ların hedefinde. Yapılan açıklamaya göre, WhatsApp'ta paylaşılan mesaj ile hacker'lar kullanıcı bilgilerini çalıyor.
 
Peki bu mesaj açıldığında ne oluyor?
WhatsApp üzerinden kullanıcılara Exel dosyası gönderen hacker'lar bunun içindeki virüs ile kullanıcıların banka bilgilerini çalıyor. Bu mesajın akıllı telefon ile açılması durumunda telefonda tutulan şifrelere hacker'ların ulaşabildiğinin altını çizen siber güvenlik uzmanları, tanımadıkları numaralardan gelen mesajları açmamaları konusunda kullanıcıları uyarıyor.
 
Siber korsanların bu mesajların resmi kurumlardan geldiği izlenimi yarattığı uyarısında da bulunan uzmanlar bu taktiğin şu ana kadar sadece Hindistan'da görüldüğünü belirtiyor. Ancak bu tuzağın kısa sürede dünya geneline yayılmasından endişe ediliyor. Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'tan ise konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X