WhatsApp'a Koronavirüs Sınırı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, koronavirüs pandemisi hakkında yayılan yanlış bilgilere son vermek için sınırlandırmaya gidiyor.

 

 

WhatsApp'a Koronavirüs Sınırı
Yayın Tarihi: 8.04.2020 13:33:00
WhatsApp, kullanıcılarının diğer kişilere iletebileceği mesaj miktarını sınırlayacağını açıkladı. Bu kararın amacı ise COVID-19’a dair yayılan yanlış bilgileri engellemek.
 
Sadece ülkemizde değil tüm dünyada WhatsApp gruplarında koronavirüse dair doğruluk payı olmayan haberler hızla yayılıyor. Haliyle tüm bu teoriler ve sahte haberler insanları telaşa, endişeye ve strese sürüklüyor.
 
WhatsApp bu bilgi kirliliğini engellemek adına bir sınırlandırma getiriyor. Tek bir mesaj beş seferden fazla iletildiği takdirde, artık bu mesaj tek bir kişiye gönderilebilecek. Kullanıcılar mesajı iletmek için ne kadar fazla kişiyi seçmeye çalışırlarsa çalışsınlar uygulama buna izin vermeyerek tek kişiyi seçtirecek.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X