WhatsApp Hikaye Özelliği İçin Gün Sayıyor

WhatsApp, sekizinci doğum günü olan 24 Şubat’a denk gelecek şekilde, durum özelliğini yeniden tasarladığını duyurdu.

 

WhatsApp Hikaye Özelliği İçin Gün Sayıyor
Yayın Tarihi: 22.02.2017 04:12:00
WhatsApp’ın kendi blogu üzerinden paylaştığı bilgiye göre WhatsApp, sekizinci doğum günü olan 24 Şubat’a denk gelecek şekilde, durum özelliğini yeniden tasarladığını duyurdu. Kademeli olarak yayınlanacak güncellemeyle birlikte Instagram ve Snapchat’te olduğu gibi WhatsApp üzerinden de görüntüleri ve videoları arkadaşlarınızla ve WhatsApp’taki kişilerinize kolay ve güvenli bir şekilde paylaşmak mümkün.
 
Diğer uygulamalarda olduğu gibi paylaşılan fotoğrafların veya videoların 24 saat içinde silindiğini belirtmekte yarar var. Paylaşılan bu durum güncellemelerinin uçtan uca şifrelendiğini de unutmadan söyleyelim. WhatsApp’taki bu güvenlik sistemi sayesinde kullanıcılar gönderilerini sadece paylaşmak istedikleri kişilerle paylaşabilecek. Snapchat’te ise böyle bir güvenliğin olmadığını belirtelim. WhatsApp kullanıcılarla buluşturmayı hazırladığı bu güncellemeyi bu hafta içerisinde kullanıma sunmuş olacak. WhatsApp bu özelliği haricinde bir başka özelliği daha kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında görüntülü görüşme özelliğini kullanıma sunan WhatsApp’ın gönderilen mesajı iptal etme özelliğini de uygulamaya getireceği konuşuluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcıların yanlış kişilere gönderdikleri mesajları iptal edebileceği söyleniyor. Kullanıcıların gönderdikleri mesajları silmelerine imkan sağlayacak bu özellik için kullanıcıların ilk etapta gönderdikleri mesajlara tıklaması ve ardından menü sekmesi üzerinden iptal et (revoke) tuşuna seçmeleri gerektiği ifade ediliyor. Henüz test aşamasında olduğu ifade edilen bu özelliğin de kısa süre içerisinde kullanıma sunulması bekleniyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X