Vicdanlı İnsanlar Daha İyi Bir Seks Hayatına Sahip!

Genellikle romantik beklentiler arasında bulunan "vicdan" unsurunun seks hayatınızı bile daha iyi hale getirebildiğine inanabiliyor musunuz?

 

 

Vicdanlı İnsanlar Daha İyi Bir Seks Hayatına Sahip!
Yayın Tarihi: 3.06.2020 12:42:00

Journal of Sex Research'ün yayınladığı bir çalışma daha iyi cinsel hayatın arkasında yatan kişisel özellikleri araştırdı.

Araştırmacılar, 1000'e yakın çiftten kolay tahrik olup olmadıklarını, cinsel işlev bozukluğuna dair durumları,
seks dürtülerini derecelendirmelerini istedi. 
Katılımcılara ayrıca kişilik özelliklerine ait bir liste sunuldu ve hem kendilerinde hem de partnerlerinde olan kişilik özelliklerini işaretlenmeleri istendi. Listede dışadönüklük, deneyime açıklık, vicdanlılık, uyumluluk gibi seçenekler mevcuttu.
 

Küçük çaplı bir araştırma da olsa, sonuç gösteriyor ki her iki cinsiyette de vicdan sahibi insanlar seks hayatlarında daha az sorun yaşıyorlar.

Araştırmacılar sonucu şöyle açıklıyor: "Yüksek vicdani bir değere sahip olmak, iki taraflı tatmin edici bir cinsel yaşam için çaba sarf etmeyi beraberinde getiriyor."

 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X