Twitter'da Bot Hesaba Dikkat

Güney Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, Twitter’daki kullanıcı hesaplarının 48 milyon bot hesap barındırdığını ortaya koydu.

Twitter'da Bot Hesaba Dikkat
Yayın Tarihi: 14.3.2017 20:45:00
Güney Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre Twitter‘da bilgisayar yazılımları tarafından kontrol edilen 48 milyon bot hesap bulunuyor. Bot hesaplar tweetleri beğenme, retweet etme ve kullanıcıları takip etme özelliklerine sahip. 
 
Twitter şu an 319 milyon aylık aktif kullanıcısına sahip ve araştırmalara göre 48 milyon bot hesap barındırıyor. Araştırmacılar bir hesabın bot olup olmadığına, kullanıcının arkadaşları, tweet içeriği ve duygusu, aktivite zamanlarına bakarak karar veriyor.
 
Kendini olduğundan daha popüler göstermeye çalışanların gözdesi bot konusunda Türkçe bot sayısı da ciddi artmış durumda. Kodlardan oluşan sahte kişiler sosyal medya sitelerinde insan gibi davranış göstermek üzere geliştiriliyorlar.
 
Twitter, geçtiğimiz günlerde sahte hesap profillerinden korunmak için bir dizi önlem aldı. Artık Twitter’da kullanıcılar, e-posta hesabı ya da telefon numarası onaylanmamış veya varsayılan profil yani yumurta görseli olan profil resimlerini engelleyebiliyor.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X