Tuzlu Su İle Gargaranın Faydaları

Hastalıktan korunmak için en eski ve etkili yöntemlerden olan tuzlu su ile gargara nasıl yapılır? Tuzlu su ile gargaranın faydaları nelerdir? Tüm bu bilgiler yazımızda saklı.

 

 

Tuzlu Su İle Gargaranın Faydaları
Yayın Tarihi: 16.03.2020 15:01:00
Tuzlu suyla gargara, virüsten korunma ve yutak iltihabından kurtulmanın en ucuz ve kolay yollarından biri. 

Tuzun su içerisinde çözünmesi; yutaktaki şişliği giderip istenmeyen mikropları da etkisiz hale getirmenizi sağlar. 

Tuzlu su mikropları nasıl yok eder? 
Tuzlu su; bakteri gibi hassas laboratuvar ortamında ya da yapay koşullarda yaşayabilen mikro organizmaların hücre içerisinden su kaybetmesine neden olur. Bunun sonucunda ise ciddi oranda su kaybeden mikro organizmanın da canlılığı sona erer.
Ağız florasında bulunan patojen mikroplar öleceğinden dolayı tuzlu su ile yapılan gargara hastalıklara karşı koruma sağlar.

Tuzlu su ile gargara nasıl yapılır?

Bir bardak ılık suyun içerisinde 1 dolu çay kaşığı tuzu çözündürün. Bu çözeltinin bir ağız dolusu miktarı ile 30 saniye süreyle gargara yapın. Bu uygulamayı saatte bir ya da 3-4 saatte bir tekrarlayın. Bir tehlike olmaması durumunda ise gündüz ve akşam yapabilirsiniz.  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X