Türkler Dijital Çöpçatanlık Uygulamalarını Çok Sevdi

Dijital çöpçatanlık uygulamaları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça revaçta. Bu uygulamaların öncüsü ve en popüleri ise Tinder. Tinder’ın gerçek kullanıcı rakamları açıklandı; sonuç oldukça yüksek.

 

 

Türkler Dijital Çöpçatanlık Uygulamalarını Çok Sevdi
Yayın Tarihi: 16.12.2019 10:18:00
Dijital medya araştırma ve reklam teknolojileri şirketi Gemius Türkiye, Türkiye’de ilk defa dijital çöpçatanlık uygulaması Tinder’ın gerçek kullanıcı rakamını açıkladı.

Dijital dönüşümün hayatın hemen her alanında hissedildiği günümüzde, Tinder kişileri dijital ortamda biraraya getirmeye çalışıyor.Gemius Türkiye Mobil Reytings Eylül raporuna göre 1 milyon 78 bin kişi dijital çöpçatanlık uygulamasını kullanmış. Aynı ayda PC platformundan ilgili uygulamayı kullanan kişi sayısı ise 25 bin kişi civarında olmuş. İlgili uygulamayı kullananların neredeyse %80’i erkeklerden oluşuyor.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X