Turkcell "Akıllı Otopark" Dönemini Başlattı

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Akıllı Otopark Projesi, kalabalık şehirlerdeki otoparklarda yer bulmak için harcanan zaman ve yakıt masrafını azaltacak.

 

Turkcell "Akıllı Otopark" Dönemini Başlattı
Yayın Tarihi: 28.02.2018 00:58:00
Ericsson ile birlikte tasarlanan Akıllı Otopark Projesi projesisi Türkiye ve dünyada bu alanda kullanıcı deneyimi sunulan ilk sistem olma özeliğine sahip bulunuyor.
 
Akıllı Otopark, iOS ve Android akıllı terminaller ile kullanıcıların otopark yer durumu kontrolü, park yeri rezervasyonu, otopark giriş, park yeri konum kaydı, çıkış ve uygulama üzerinden mobil ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar araçlarından inmeden veya ödeme noktasına gitmeden çok hızlı bir şekilde otopark alanlarına giriş-çıkış yapabiliyor. Uygulamayla kullanıcılar, araçlarını park ettikleri yeri hatırlamak zorunda da kalmıyor.
 
Turkcell ve Ericsson Türkiye Ar&Ge mühendisleri tarafından geliştirilen Akıllı Otopark Projesi'nde, 4.5G şebekesi üzerinden sensörler aracılığıyla iletişim kuruluyor.
 
Projede, Turkcell'in mobil ödeme platformu Paycell kullanılıyor. Otopark sorunu olan kalabalık şehirlerde kullanılacak bu yeni teknoloji sayesinde hızla iletişim kuran sensörler ile otoparklarda önceden yer rezerve edilerek zamandan ve yakıttan tasarruf sağlanabiliyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X