Telefonunuzun Isınmasını Önleyecek 6 Öneri

Yanımızdan ayırmadığımız küçük arkadaşlarımızın düzgün çalışması uygun bir sıcaklıkta olması gerekiyor. Peki bunun için ne yapmalısınız, sizin için listeledik.

 

Telefonunuzun Isınmasını Önleyecek 6 Öneri
Yayın Tarihi: 6.03.2017 10:45:00
Telefonlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası -ve kabul edelim, onlarsız kendimizi çıplak gibi hissediyoruz. Ancak bu küçük arkadaşlarımızın da dinlenmeye ihtiyaçları var. Evet, telefonların ısınma sorunlarından ve bunun nasıl üstesinden gelebileceğinizden bahsedeceğiz.

1. Ara verin. ‘Like’larınıza bir ara verin ve telefonunuzu dinlenmeye bırakın.

2. Gölgede tutun. Özellikle sıcak günlerde telefonunuzu güneşin altında bırakmayın.

3. Oyun uygulamalarını kapatın. Açık oyun uygulamaları daha fazla pil gücü kullandığı için telefonun daha çok çalışmasına ve dolayısıyla daha çok ısınmasına neden olur.

4. Kabını çıkartın. Bazen telefon kılıfları ısıyı tutsa da sıcak havalarda çıkardığınızdan emin olun.

5. Ekran ışığını kısın. Tıpkı açık uygulamalar gibi ekran ışığının sonuna kadar açık olması da telefonun daha fazla efor sarfetmesine neden olur.

6. Şeffaf ekran koruyucu alın. Bu koruyucular ekranı güneşte daha iyi görmenizi sağlayacağı için ekran ışığınızı açık tutmanıza gerek kalmayacaktır. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X