Spotify'a Kısıtlama Geliyor

Spotify'ın açıklaması ile birlikte ücretsiz üyeliklere gelecek kısıtlamalar belli oldu.

 

Spotify'a Kısıtlama Geliyor
Yayın Tarihi: 5.04.2017 21:03:00
Universal Music Group ile yapılan anlaşma, yalnızca bu grup altında şarkılarını çıkaran şarkıcıları kapsıyor. Universal Music Group’un dünyanın en büyük müzik şirketlerinden biri olduğunu ve Queen’den The Rolling Stones’a ve Lady Gaga’dan Justin Bieber’a kadar çok geniş bir müzisyen kataloguna sahip olduğunu bu aşamada hatırlatmak gerekiyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bundan böyle Universal Music Group bünyesindeki sanatçılar istediği takdirde albümünü 2 hafta boyunca ücretli üyelere özel hale getirebilecek. Ücretsiz üyeler bu süre boyunca albümdeki şarkıları dinleyemeyecek ve beklemesi gerekecek. Böylece yeni çıkan şarkıları hemen dinlemek isteyen kullanıcıların ücretli üyelik modelini tercih etmek zorunda kalacağa benziyor. Universal Music Group’un ardından Sony Music ve Warner Music’in de benzer bir anlaşma için Spotify’ın kapısını çalması bekleniyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X