Snapchat’ten Artırılmış Gerçeklik

Snapchat, artırılmış gerçeklik alanında büyük adım atmaya hazırlanıyor.

 

Snapchat’ten Artırılmış Gerçeklik
Yayın Tarihi: 19.04.2017 21:44:00
Snapchat tarafından yapılan duyuruya göre şirket world lenses (dünya lensleri) adını verdiği yeni özelliğini kademeli olarak kullanıma sundu. Snapchat’in yayınladığı yeni güncellemeyle eklenecek bu özellik sayesinde uygulamaya üç boyutlu nesneler ekleniyor.
 
Arka kamera kullanıldığında aktif hale gelen bu özellikle bir bulut, gökkuşağı, çiçekler veya kayan bir OMG yazısı kaydedilen fotoğraflarda veya videolarda karşımıza çıkıyor. İstediğiniz nesneyi seçtikten sonra uygulama gerçek dünyada bu nesne varmış gibi davranıyor.
 
Yeni etkileşimli nesnelerle dünyayı yepyeni bir şekilde görmeye yardımcı olan bu özellik kullanıcıların filtreleri kamera ekranında istedikleri yere yerleştirmelerine imkan tanıyor. Yaratıcı yeni araçlar geliştirerek çıtayı belirleyen Snapchat, yeni özelliği için artırılmış gerçeklik ifadesini kullanmak yerine dünyanın 3D deneyimlerle boyanmasından bahsediliyor.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X