Sivrisinek Kovucu Etki Gösteren Bitkiler

Yaz aylarında sivrisineklerle baş etmek tam bir kabus olabiliyor. Bahçenize ya da balkonunuza ekebileceğiniz bu bitkiler sayesinde sivrisinekleri kovabilirsiniz.

 

 

Sivrisinek Kovucu Etki Gösteren Bitkiler
Yayın Tarihi: 3.07.2020 12:48:00
Sivrisinek kovucu etkili bitkiler sayesinde sinek ısırıklarından korunabilirsiniz. Yaşam alanlarınızda bu bitkileri bulundurmanız yeterli!
 
  • Fesleğen
Bahçenize ekebileceğiniz ya da saksıda tutabileceğiniz fesleğen, güneşte kalmalı ve düzenli olarak sulanmalı. Bitkinizin sağlıklı büyümesi için budamayı unutmayın. Üstelik pesto sos yapıp makarnalarınızı renklendirmek de cabası! 
  • Nane

Özellikle mutfaktaki sivrisinekler için nane bulundurmayı unutmayın. Naneyi büyük ve geniş bir kaba ekmelisiniz çünkü çok hızlı boy verir ve gelişir. Direkt güneş alacak şekilde konumlandırın ve düzenli olarak sulayın.
 

  • Citronella
Sinekleri uzaklaştıran yeşil bitkilerden biri de citronella. 
 
  • Lantana

Bu güzel çiçeklere sahip bitki sivrisinekleri uzaklaştırarak çevrenize kelebekleri çeker. Güneş almaya, düzenli sulamaya ve gübreye ihtiyaç duyduklarını unutmayın.

 
  • Lavanta                                                                    
Lavanta kokusu sinekleri rahatsız ediyor. Bu rahatlatıcı bitki kokusuyla sizi mest ederken sinekleri uzaklaştıracak, rengi ve görünümüyle de yaşam alanlarınıza dekor katacak. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X