Sivrisinek kovucu doğal yöntemler

Sivrisinek istilasına maruz kalmak istemeyenlere....

 

 

Sivrisinek kovucu doğal yöntemler
Yayın Tarihi: 31.05.2010 14:19:00

Sivrisineğin en çok olduğu saatler, günbatımı ve şafaktır. Yaz mevisimiyle beraber korkulu rüya olan sivrisinek istilasına maruz kalmaya hazır değilseniz, bu sivrisinek kovuculara bayılacaksınız! Eğer sivrisinekleri yaz boyu üzerinizde görmek istemiyorsanız bu önerileri kulak verin!..

Sivrisinek yemleri

*Koyu renk elbiseler ve objeler

Sivrisinekler koyu renkleri ve yaprakları evleri olarak görür. Koyu renk objeler bulundurursanız sivri sinekler sizden uzakta koyu alanda birikecektir.

*Karbondioksit

Karbondioksit sivrisinekleri cezbeder. Yakınlarınızda bir yerde yanan bir mum bulundurmak iyi bir fikir.

*Laktik asit

Laktik asitler sivrisinekleri size doğru çeker. Tüm bir yaz kaşınmak istemiyorsanız, tuzlu gıdalardan ve potasyum oranı yüksek gıdalardan uzak durmanız gerekir. 

* Çiçekler veya meyveli kokular

Meyveli parfümlerin yanısıra, saç ürünleri, kokulu güneş koruyucuları ya da ince çiçeksi kokulardan uzak durmanız gerek..

* Cilt sıcaklığı

Tüm sivrisineklerin sıcaklığa karşı duyarlılıkları vardır. Birçok sinek çok fazla sıcak olmasa da sıcak tene yapışıp kalır. Cildinizi çok fazla sıcak bırakmamaya dikkat etmelisiniz. 

* Nem

Sivrisinekler kimyasalları nedeniyle terli alanlara ilgi duyar. Vücudunuzda nem artarsa sinekler bunu farkedip size küçük bir saldırı hazırlayabilir. Terlemeye dikkat etmeniz tüm yaz boyunca sizi sivrisineklerden koruyacak altın kurallardan biri.

Doğal sivrisinek kovucuları

Kendi sivrisinek yağınızı kendiniz yapın...

Doğal sivrisinek yağlarını küçük düşmanlarınıza püskürtmek onları sizden uzak tutacaktır. Fakat en az iki saatte bir püskürtmeyi unutmamalısınız. Birden fazla itici içeren bu ürünlerin yanında tek bir itici içeren ürünün daha etkili olduğunu söyleyip sivrisinek kovucularını bir bir sıralayalım.

* Citronella yağı

* Limon okaliptüs yağı

*  Tarçın yağı

* Castor yağı

* Biberiye yağı

* Limonotu yağı

* Sedir yağı

* Nane yağı

* Clove yağı

* Sardunya yağı

* Bunların dışında etkili olan, lavanta, çam, fesleğen, kekik, yenibahar, soya, sarımsak, mine yağları

 

 


 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X