Scarlett Johansson Cinsiyetçilik ve Eşitsizlikten Şikayetçi

Hollywood’un en çok kazandıran oyuncusu seçilen Scarlett Johansson, “Sahip olduğum her şey için savaşmak zorunda kaldım. Hesaplar asla belli olmuyor” dedi.

 

Scarlett Johansson Cinsiyetçilik ve Eşitsizlikten Şikayetçi
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 2.05.2017 13:20:00
En son ‘Kabuktaki Hayalet’ filmiyle seyirci karşısına çıkan Scarlett Johansson, Box Office Mojo internet sitesindeki istatistikler sonucu Hollywood tarihinde en çok kazandıran oyuncu seçildi. 32 yaşındaki ABD’li oyuncu, Marie Claire dergisinin mayıs sayısı için verdiği röportajda, “En çok kazandıran oyuncu olmam, en fazla ücret ödenen oyuncu olduğum anlamına gelmiyor” dedi.
 
Bugünlerde isminin telif hakkını almayı beklediği yeni bir prodüksiyon şirketi kurmaya hazırlanan oyuncu, “Sahip olduğum her şey için savaşmak zorunda kaldım. Hesaplar asla belli olmuyor” ifadesini kullandı. Hollywood’da gelir eşitsizliği olduğunu düşünen Johansson, bunu, “Oyunculara ya çok fazla para ödeniyor ya da çok az. Maaşlar neye göre belirleniyor, bunu bilmek lazım” sözleriyle açıkladı.


 
“Bazı insanlar, bu önemli duruma ışık tutması için kendi kişisel mücaelemden daha çok bahsetmem gerektiğini düşünüyor. Kendimden çok emin konuşuyorum gibi olacak belki, ama her türlü durumdaki kadınların eşitlik için mücadele ettiğinin açıkça görüldüğünü varsayıyorum. Bu zor bir savaş diyen oyuncu sektörün durumuyla ilgili de “Etrafımda çoğu insan ya ayrımcılığa uğradı ya da taciz edildi. Cinsiyetçilik bu dünyada gerçekten var. Eşitsizlik olduğu doğru,” dedi.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X