Röportaj: Meral Saatçi ile Takı Tasarımları Üzerine

Beymen Club`ın takı tasarımcısı Meral Saatçi ile keyifli bir röportaj yaptık. Zarif takıları, stili ve projeleri hakkında bilgi edindiğimiz Meral Saat

 

Röportaj: Meral Saatçi ile Takı Tasarımları Üzerine
Yayın Tarihi: 25.11.2015 11:01:00

Takı tasarlamaya ne zaman başladınız? 

Kendim için takı ararken istediğim gibi ruhumu yansıtan bir takı bulamayınca, çok basic ama `ben` olan bir takı yaptım kendime. Böylece başlamış oldum tasarımlarıma..

Beymen Club ile yolunuz nasıl kesişti? 
 
Katıldığım bir davette, daha önce Beymen Club`da çalışan (şimdi çok yakın dostum) Türe Özer kolyemi çok beğenince yolum Beymen Club`la kesişmiş oldu.1996 yılından bu yana Beymen Club gümüş takı koleksiyonu hazırlıyorum. Keyifle... Markamı çok seviyorum.
 
Takılarınızı tasarlarken farklı zevklere de hitap etmeye çalışıyor musunuz, yoksa tamamen kendi zevkinizi mi ortaya koyuyorsunuz? 
 
Kendi koleksiyonumu hazırlarken başka zevklere hitap etmeye çalışmıyorum. O zaman ben olmam. Sonuçta benim takılarım, yaşam şeklimin ve birikimlerimin forma dönüşmüş halleri. Ama Beymen Club koleksiyonu için hazırladıklarım konsepte bağlı olduğu için farklı ve daha geniş çevreye hitap edebilir. Tabii yine benim çizgimle...
 
Stilinizi nasıl tanımlıyorsunuz? 
 
Sade olmak zordur. Yaşantımda, duruşumda bunu başarmaya çalışıyorum. Buna bağlı olarak takılarımda da. Sade, net, zamansız takılar...
 
Meral Saatçi takılarını kullanan kadınların belli bir kesişim kümesi var mı?
 
Meral Saatçi takılarını kullanan kadınların belli bir kesişim kümesi var. Aynı frekansı paylaştığımız, hayata benzer baktığımız kişilerin olduğunu düşünüyorum. Kendini iyi tanıyan, farkındalığı gelişmiş, modanın esiri olmayan ve sadece rehber olduğunu düşünen, çağdaş, yenilikçi ve üreten kadınlar.
 
Peki InStyle Home’un düzenleyeceği Christmas Bazaar’da bizi neler bekliyor? 
 
InStyle Home Bazaar beni heyecanlandırıyor. Başka kişiler girecek hayatıma; aynı şekilde ben de onların hayatına gireceğim. Belki markamla yeni tanışacak olanlar vardır.. Keyifli ürünlerimle orada olmak mutluluk verici olacak!
 

Sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor musunuz?
 
Sosyal sorumluluk projelerine gönülden destek veriyorum. Bu projelerin hepimizin sosyal sorumlulugu olduğunu düşünüyorum. Paylaştıkça artan tat ve daha çok mutlu insan demek bu. Hepimiz ne yapabiliyorsak yapmalıyız.. Önce Boyner Grup`un başlattığı `Nar Taneleri` projesinin nar bilekliklerini tasarladım ve yaptım. Down Sendromu Derneği yararına `Hoş geldin Bebek` projesi için kelebek bileklik tasarladım. Farkındalık yürüyüşlerinden çok etkilenerek bu projeyi başlattım. Dernekle birlikte çok başarılı bir proje gerçekleştirdik dostlarımızın da desteğiyle. Sonra `farkındayım` bileklikleri tasarladım. Koruncuk Vakfı için `koruncuk` bileklikleri hazırladım.
Şimdi de 24 gönüllünün KAÇUV için başlattığı destek projesinin `bi`sihir` bilekliklerini yapıyorum.
 
Meral Saatçi Atölye`de, Morhipo`da ve yakında başka noktalarda da satışta olacak. Amaç; kanserli çocukların /ailelerin, tedavi sürecinde yaşadığı tüm zorluklarla mücadele etmelerine destek olan bir vakıfa, projelerinin devamını sağlamak için fon yaratmak. Bu arada Down Sendromu için tasarladığım kelebek bileklikler downdesignprojekt `te satışta. Bu bilekliklerden kendiniz ya da dostlarınız için satın alarak hem farkındalık yaratacak hem de destek olabilirsiniz. Bir kanat da siz olun derim..
 
Son olarak Trendus okurlarına söylemek istediğiniz bir şey var mı?
 
Gelecek; samimiyet, sadelik,kendi öz değerlerimiz üzerine kurulu. Hayat; kendi içimizdeki gücü, değeri keşfetme yolculuğu. Bütün bu değerleri düşünerek, paylaşarak, başkalarının da hayatlarına değer katarak, hayatı güzelleştirerek yaşayalım. Trendus okurlarına mesajım bu. Ben de markamın insanların hayatlarına değer katmasını, mutluluk vermesini çoook istiyorum.

FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Haber: Ezgi Kamadan  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X