Ramazanda Susamayı Önlemenin Yolları

Oruç tutarken en zorlandığınız nokta susuzluk mu? O halde önerilerimize kulak verin. Susuzluğu önleyen çözümleri sizin için yazdık.

 

 

Ramazanda Susamayı Önlemenin Yolları
Yayın Tarihi: 4.05.2020 14:26:00

Ramazan ayında oruç tutarken susuzlukla baş etmenin yollarını araştırdık. İşte susuzluğunuzu giderecek besinler:


Karpuz yiyin.

Karpuzlar tezgahlarda yerini almaya başladı. %91 oranında su ve %6 oranında şekerden oluşan bu meyve hem susuzluğunuzu giderecek hem de sizi ferahlatacak. İftardan sonra karpuzları bir smoothie haline getirebilirsiniz.


Domates ve salatalık tüketin.

Bir fincan kiraz domates yarım bardak su içeriyor. Salatalığın da %90'ı sudur. Bu yüzden sahur menünüzde domates ve salatalığı mutlaka bulundurun.


Kahve içmeyi bırakın.

İftardan sonra kahve içmemeye ya da az miktarda tüketmeye özen gösterin. Zira kahve kafein içerdiğinden dolayı vücudunuz sıvı kaybediyor. Bu da susuzluğu beraberinde getiriyor.


Terlemekten kaçının.

Oruç tutarken susamamanın püf noktası sıvıyı vücudunuzda tutmak. Bu nedenle kendinizi yorarak terletecek etkinliklerden, güneş altında oturmaktan kaçının.  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X