Özgür Masur Defilesinda Modeller Dyson İle Hazırlandı

Dyson, Özgür Masur’un yaşadığı topraklardan ilhamla hayata geçirdiği ilk imza koleksiyonu Byzantium’un backstage sponsoru olarak kuliste yerini aldı. Defilenin, tüm saç tasarımları Dyson stylisti İbrahim Zengin ve ekibi tarafından Dyson Supersonic saç kurutma makinesi kullanılarak hazırlandı.

 

 

Özgür Masur Defilesinda Modeller Dyson İle Hazırlandı
Yayın Tarihi: 7.02.2020 15:01:00
İbrahim Zengin saç tasarımlarında koleksiyondan nasıl esinlendiğini ve bunu Dyson Supersonic saç kurutma makinesiyle podyuma nasıl yansıttığını anlattı:
 
“Konu başlığı Bizans olan bu defile, tarihte bir yolculuğa çıkarak Roma ve Bizans dönemini tanımamıza ve tarihten beslenmemize fırsat verdi. Saç tasarımlarımızı “Bizans döneminde yaşayan kadınlar bugün nasıl görünürdü?” sorusundan yola çıkarak oluşturduk. Toplamda 65 model ve birçok farklı saç tipiyle çalıştık. Modellerin tamamında benzer duyguyu vermek için Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin sunduğu alternatifli başlıklardan yararlandık. Bizans dönemini yansıtan, alın kısmındaki yüksek hacmi yakalamak için Dyson Supersonic’in geniş dişli tarağını kullandık. 65 modelin 30’unun saçında Bizans’ın logosunda bulunan yılan figürüne gönderme yaptığımız ve “wag” olarak da bilinen saç modelini yaparken Dyson Supersonic hassas kurutma başlığı ve difüzörden yardım aldık. Bu süreçte en çok ihtiyacımız olan şey, yaptığımız saçları hacmi bozulmadan kurutabilmekti ve bunu Dyson Supersonic saç kurutma makinesinin başlıklarıyla gerçekleştirdik. Dyson Supersonic’in en sevdiğim yanı da bu! Farklı başlıklar sayesinde her tip saçta en kısa sürede sonuç almamız işimizi çok kolaylaştırdı.”

  

  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X