Okul Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okulların açılma arifesinde velilerin alışveriş telaşına yardımcı olacak bilgileri mutlaka not edin.

 

Okul Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yayın Tarihi: 9.09.2016 11:08:00
-Çocukların bir birey olduğu unutulmadan kontrolde tutarak çocukların kullanacağı eşyaları kendi seçmeleri önemlidir. Bu öğrencinin motivasyonunu yükseltecektir.

-Aileler kalitesiz ve çok ucuz üründen kaçınmalıdır. Şekillere aldanmadan içeriklerini okumaları gerekmektedir. Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) belirlediği kurallara uyan ve TSE damgası taşıyan firmaların ürünleri tercih edilmelidir. 

-Çocuklara "seneye de giyer" mantığıyla bol kıyafetler alınmamalıdır. Yetişkinler nasıl kendi bendeninden büyük kıyafetler giyince rahatsız oluyorsa çocuklar için de bu böyledir.

-İyi bir okul çantasının ağırlığı birbirine eşit iki omuz askısı şeklinde olmalıdır. Tek askılı çantalar öğrencilerde dengesiz ağrılar oluşturabilir. Çantanın ağırlık merkezi bel hizasında olmalıdır. Bele takılan kemer çocuk hareket halindeyken çantanın yerinde kalmasını ve ağırlığın eşit dağılmasını sağlar. Çok ağır kitapları olan öğrenciler, tekerlikli çantalar kullanabilir.

-Okul kıyafetlerini alırken pamuklu ve yünlü olmalısına dikkat edilmelidir. Polyester, naylon, akrilik gibi sentetik ipliklerden dokunan kumaşlar vücudun ısı dengesini değiştirerek aşırı terlemeye neden olabilir.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER ANNE VE ÇOCUK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X