Nezih Çavuşoğlu Sergisi EkavArt Gallery`de

EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, resimlerindeki renk kurgularıyla anlık çağrışımları keyifli tesadüflere dönüştüren Nezih Çavuşoğlu’nun “Flash/ Back” adlı sergisi 31 Mart - 16 Nisan 2011 tarihleri arasında Ekavart Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

 

 

Nezih Çavuşoğlu Sergisi EkavArt Gallery`de
Yayın Tarihi: 29.03.2011 14:14:00
İş adamı, koleksiyoner,sanayici olma kimliklerinin yanısıra, Çavuşoğlu’nun sanatçı kimliği 30 yıllık gizli bahçesinden çıkarak ilk kez izleyici karşısına çıkıyor.
 
Resimler izleyicisine renk bilgisiyle kurgulanmış estetik bir objeyi sunmakla birlikte günlük hayatta es geçtiğimiz ama dikkatli bakıldığında karşımıza çıkabilecek evrenin oluşturma biçimini de sunarlar. Bazen evimizin bahçe duvarında zaman içinde hava ve suyun temasıyla yeni ve eski boyaların alt alta üst üste bir araya getirdiği, bazen sahilde terk edilmiş bir sandalın gövdesinde güneşten dökülmüş boyaların birleşiminde, bazen ise bir köşeye atılmış paslı bir demir saçın üzerinde karşılaşabileceğimiz evrenin yaratım biçimiyle tanıştırır bizi Çavuşoğlu resmi. Hayatın içinden Flashback’ler oluşturur...
 
Sanatçı da resimlerini otuz yıllık kariyerinin bir birikintisi olarak değerlendiriyor. Zamanın silikleştirdiği yüzeylerde sanatsal bakış açısıyla bir yaşanmışlığın renk ve tekstürden oluşan spontan darberbelerinin izleri çarpıyor göze ve daha dikkatli bakmak için izleyicisini kendine doğru çekiyor.
 
Ekavart Gallery, sanatseverleri 31 Mart - 16 Nisan 2011 tarihleri arası Nezih Çavuşoğlu “FLASH/BACK”  sergisine davet ediyor.
 
KONU      : “Flash/Back” Resim sergisi- Nezih Çavuşoğlu
YER          : Ekavart Gallery
TARIH     : 31 Mart - 16 Nisan 2011
Haber: Melis Topaloğlu  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X