Netflix'e Beğenme Özelliği Geldi

Netflix daha basit ve kişiye özel bir yöntem olan “beğenme” ve “beğenmeme” seçeneklerine geçiş yaptı.

 

Netflix'e Beğenme Özelliği Geldi
Yayın Tarihi: 7.04.2017 21:05:00
Dünya genelinde 93 milyondan fazla kullanıcısı olan Netflix şimdiye kadar kütüphanesinde yer alan içerikler için beş yıldızlı değerlendirme sistemini kullanıyordu. Bu yöntemde kullanıcılar izledikleri dizi, film veya belgesellere beş yıldız üzerinden bir puan veriyordu. Netflix de bunların ortalamasını alarak o yapımın ne kadar beğenildiği hakkında yeni izleyicilere fikir veriyordu. Artık onun yerini daha basit ve kişiye özel bir yöntem olan “beğenme” ve “beğenmeme” alacak.

Bundan sonra Netflix‘te yeni içerikleri incelediğiniz zaman yapıma dair bilgilerin yanı sıra % Eşleşme skorunu da göreceksiniz. Bu eşleşme durumu tamamen kişiye özel bir değerlendirme olacak. Sizin şimdiye kadarki izleme alışkanlıklarınız, beğendiğiniz veya beğenmediğiniz içerikler ve davranışlarınız baz alınacak. Böylece baktığınız yeni içeriğin size ne kadar uygun olduğuna dair bir fikriniz olacak. Dolasıyla yeni sistem yapımların genel popülerliğini ve beğenilme miktarını değil, sizin zevklerinizi baz alacak. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X