Mango'dan Çevreci Projeler ve Yeni Koleksiyon

Mango yeni koleksiyonu Committed ile çevreye duyarlı moda ürünleri üretiyor. Ayrıca daha iyi bir yarın için bugünden bir şeyler değiştiriyor.

 

Mango'dan Çevreci Projeler ve Yeni Koleksiyon
Yayın Tarihi: 22.02.2017 10:43:00
Mango Committed Koleksiyonu kadın ve erkekler için çevreye duyarlı moda ürünlerinden oluşuyor. Organik ve geri dönüşümlü pamuk, geri dönüştürülmüş polyester ve yün ve Tencel® gibi çevreye zararsız kumaşlar ve çevreye zarar vermeyen nötr renk paletinden boyalar ile kombinleniyor. Tüm Mango ürünleri, müşterilerine ve çevreye zararlı maddelerin kullanımını kontrol etmek için tüm giysilerin kapsamlı analizini yapmaktadır.Bunun haricinde hayvanlara, suya, karbondioksit salımına ve enerjiye yönelik projeler de sürdürülüyor.  İspanya'da başlatılan bir proje ile kullanılmış kıyafet ve ayakkabı toplanarak yeniden kullanılıyor. Şu anda İspanya'da bulunan 25 mağazada bir ton kıyafet ve ayakkabı toplamayı başaran Mango, önümüzdeki sürede İspanya'da 100 mağaza ve Avrupa'daki 17 mağazayla bu projeye devam edecek.Kar amacı gütmeyen bu proje ile, toplanan ürünler geri dönüştürülüyor.

Yeni mağaza konsepti "The Line" ile Mango'nun çevresel etkisini azaltmayı planlıyor ve eko-verimlilik kriterlerine uygun tasarlanıyor. Tüm yeni mağazalar, enerji tüketimini azaltmak için, en son LED teknolojisine dayalı optimize edilmiş aydınlatma sistemlerine, mağazanın çalışma saatleri dışındaki aydınlatma kontrolüne ve optimize edilmiş klima sistemlerine sahip.

Türkiye ve Çin'de alternatif enerji üretimi projeleriyle, sürdürülebilir ve verimli enerji üretimini destekliyor. Greenpeace ile ortak çalıştıkları bir proje ile sular�� analiz ediyor ve su tüketimini azaltıyorlar.  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X