Kendall Jenner'dan Basına Sansür

Pepsi reklamı sonrası, reklamın yıldızı Kendall Jenner'a soru sormak isteyen gazeteciler uyarıldı.

 

Kendall Jenner'dan Basına Sansür
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 19.04.2017 21:50:00
“Irkçı ve siyahilere yönelik polis şiddetini küçümsediği” yönünde yapılan ağır eleştiriler üzerine yayından kaldırılan Pepsi reklamının yıldızı Kendall Jenner’a soru soracak gazetecilere sansür uygulandı. Dünyanın en büyük açık hava festivali olarak kabul edilen Coachella Müzik Festivali’ne katılan Jenner’a, Pepsi reklamıyla ilgili soru sormamaları konusunda gazetecilerin uyarıldığı öğrenildi.
 
Jenner, siyahilerin yaşam hakkını savunmak için yapılan protestolara karşı duyarsız davrandığı gerekçesiyle eleştirilen reklamın geri çekilmesi konusunda bugüne kadar hiç açıklama yapmadı. TMZ’nin haberine göre, ünlü model için pek çok röportaj planlaması yapıldı ve sorular önceden görülmek istendi. Reklamla ilgili soru soran gazetecilerin “persona non grata” (istenmeyen kişi) ilan edileceği ve bir daha Jenner’la röportaj yapamayacağı iddia edildi. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X