Jane Fonda: Tecavüze Uğradım

Son zamanlarda ünlü isimlerin tecavüz ve taciz itiraflarına bir yenisi daha eklendi. ABD'li oyuncu Jane Fonda, EDIT dergisi için meslektaşı Brie Larson'a verdiği röportajda, çocuk yaşta tecavüze uğradığını açıkladı.

 

Jane Fonda: Tecavüze Uğradım
Yayın Tarihi: 3.03.2017 15:32:00

1971'de 'Klute' ve 1978'de 'Coming Home' filmlerindeki performansıyla 2 kez 'En İyi Kadın Oyuncu' Oscar'ını kazanan Jane Fonda, çocuk yaşta cinsel istismara uğradığını söyledi.

79 yaşındaki Fonda, patronu ile cinsel ilişkiye girmediği için işten atıldığını itiraf etti ve "Tecavüze uğradım, patronumla ilişkiye girmediğim için işimden kovuldum ve başıma gelenlerin hep kendi hatam olduğunu düşündüm. Doğru şeyi söylemediğimi ya da yapmadığımı düşündüm" ifadelerini kullandı.

Kadın hakları için çalışan 3 çocuk annesi Fonda, "1950'lerde büyüdüm ve feminizmi hayatıma yerleştirmem uzun zaman aldı" şeklinde konuştu. 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X