Instagram'da Canlı Yayın Dönemi Başladı

Instagram’ın canlı yayın özelliği ABD’de yaşayan kullanıcılara açıldı! İşte Scorp, Periscope gibi sosyal medya uygulamalarını sollayacak o özellik hakkında bilmeniz gereken her şey…

 

Instagram'da Canlı Yayın Dönemi Başladı
Yayın Tarihi: 13.12.2016 10:36:00
Instagram geçtiğimiz ay sonu, “canlı video yayınını” aktif hale getireceklerini açıklamıştı. Bu özelliğin ne zaman çıkacağını düşünürken Instagram, söz konusu özelliği ABD'de hayata geçirdi.
 
Nasıl kullanılıyor?

Kullanıcılar Instagram’ın “Hikayeler” bölümünde, akıllı telefonlarının kameralarını kullanarak canlı video yayını gerçekleştirebiliyor. Instagram’daki takipçiler de, canlı yayınının olduğunu, söz konusu kişinin “Hikayeler” bölümünde yer alan fotoğrafı üstündeki “canlı” işaretiyle anlayabiliyor.Facebook “Canlı Yayın”dan farkı ne?

Instagram’ın bu özelliğini, Facebook’tan ve diğerlerinden ayıran temel nokta, canlı video yayını bittiğinde uygulamadan silinmesi ve tekrar izlenememesi. Buna rağmen Instagram, canlı yayınların öne çıkması ve kaçırılmaması için bazı adımlar atıyor.

* Canlı yayın özelliğinin dünya çapında ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.
 
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X