Instagram Snapchat'ten Bir Özellik Daha Alıyor

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Snapchat’in sevilen özelliklerini bünyesine katmaya devam ediyor.

 

Instagram Snapchat'ten Bir Özellik Daha Alıyor
Yayın Tarihi: 9.03.2017 17:28:00
Hepimizin iyi bildiği üzere en fazla tercih edilen sosyal platformlardan biri olan Instagram, Hikayeler sayesinde kullanım alanını genişletmeyi başardı. Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği bu alanda karşımıza reklamlar çıkmaya başladı bile. Etkileşim bu kadar fazla olunca Hikayeler’e yeni özellikler eklemek de şart oluyor. Bu durumun farkında olan Instagram ilham almak üzere yine Snapchat‘e yöneldi. Instagram şimdi de son dönemlerde giderek değer kazanan platformun yerel filtreler özelliğine göz koydu.
 
Paylaşımlara farklı bir hava katan bu özellik Snapchat’te oldukça fazla ilgi görüyor. Bahsi geçen özelliğin Instagram versiyonunda iste yerel filtreler göze güzel gelmenin ötesine geçiyor. Üzerine tıkladığınız zaman aynı bölgede çekilmiş tüm fotoğrafların önünüze düşmesine olanak sağlıyor. Böylece sadece bir filtre değil, yer bildirimi görevi de üstlenmiş oluyor.
 
Instagram’ın paylaştığı bilgilere bakılırsa bu güncelleme iOS ve Android‘te aynı anda kullanılabilir olacak.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X