Instagram Mesaj Özelliğinde Yeni Dönem

Bir süre öncesinde kullanıma sunulan kendi kendine yok olan mesajlar artık daha düzenli bir şekilde bir arada görünebilecek.

 

Instagram Mesaj Özelliğinde Yeni Dönem
Yayın Tarihi: 13.04.2017 02:54:00
Snapchat’ten esinlenmediği neredeyse hiçbir özellik kalmayan Instagram, şimdi bu özellikleri düzene sokmanın peşine düşmüş gibi görünüyor. Bir süre öncesinde kullanıma sunulan kendi kendine yok olan mesajlar artık daha düzenli bir şekilde bir arada görünebilecek.
 
Belirli bir süre içerisinde yok olan mesajlar üst kısımda kendisine yer bulurken normal mesajlar ise alışık olduğumuz mesaj penceresinde karşımıza çıkıyordu. Bu durum yeni gelen bir mesajı görmeyi zorlaştırıyor ve tek bir yeri değil iki ayrı yeri de kontrol etme gereksinimi doğuruyordu. Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık tüm mesajlar yalnızca mesajlaşma penceresi içerisinde görülebiliyor. Normal mesajlar siyah renkte görünürken kaybolan mesajlar ise mavi renkte görüntüleniyor. Böylece uzun soluklu bir konuşma içerisinde hangi mesajın kaybolacağı hangisinin kalmaya devam edeceği bir bakışta anlaşılıyor.
 
Instagram geçen yıl kasım ayında kullanıma sunduğu kaybolan mesajlar özelliğinin kullanıcı tarafında olumlu geri dönüşler aldığını belirtiyor.Bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte Instagram Direct kullanıcılarının 300 milyondan 375 milyona büyük bir sıçrama yaşadığı ifade ediliyor. Yeni özelliğin yavaş yavaş tüm Instagram kullanıcıları için aktif hale gelmesi bekleniyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X