Hollywood'un Yeni Yıldızı Türk Sineması

Türkiye-ABD ortak yapımı 'Osmanlı Subayı', ABD'nin ardından 19 Mayıs'ta Türkiye'de vizyona girecek.

 

Hollywood'un Yeni Yıldızı Türk Sineması
Yayın Tarihi: 2.05.2017 13:25:00
Türkiye-ABD ortak yapımı 'Osmanlı Subayı' filmi, 19 Mayıs'ta Türkiye'de seyirciyle buluşacak. Filmin Türk yapımcılarından Güneş Çelikcan, projenin fikir aşamasının yaklaşık 8 yıl önce başladığını söyledi.
 
Sinemada bu güne kadar Birinci Dünya Savaşı'nın Batılı hikayelerine yer verildiğini aktaran Çelikcan, "Doğu tarafı çok bakılan bir yer değildi. Dolayısıyla, işlenmemiş bir konu olduğu için bizim ilgimizi çekmişti ve bu konuda biraz araştırma yapmak istedik" diye konuştu.
 
Çelikcan, filmin hikayesinin çok tartışmalı bir konu olduğuna ve araştırma sürecinin yaklaşık 3 yıl sürdüğüne dikkati çekerek, "İnsanların bu konuda çok bilgisi olduğunu düşünmüyorum. Daha çok yüzeysel, genel geçer bilgiler var. Biz de filmi oluştururken, bölgeyi hiç bilmeyen üçüncü bir gözden, Amerika'dan gelmiş bir hemşirenin gözünden anlatmak istedik ki izleyici onun hikayesini takip ederken o dönemin hikayesini de takip etme şansı bulsun" değerlendirmesinde bulundu.
 
Yaptıkları projelerde Türkiye'nin tanıtımına öncelik verdiklerini anlatan Çelikcan, Türk sinemasın önündeki sanal duvarların artık yıkıldığı ve Hollywood'da kabul gördüğü yorumunu yaptı. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X