Hollywood Levhasını Hollyweed Olarak Değiştirdiler

Kimliği bilinmeyen bir grup yılbaşı gecesi ünlü Hollywood levhasını Hollyweed olarak değiştirdi.

 

Hollywood Levhasını Hollyweed Olarak Değiştirdiler
Yayın Tarihi: 1.01.2017 20:00:00
Film dünyasının kalbinin attığı Los Angeles'in meşhur Hollywood tepesi yılbaşı gecesi eskiden de sık sık başına gelen bir saldırıya maruz kaldı. Buzzfeed'in haberine göre yeni yıla girdiğimiz gece yapılan bu tuhaf şaka için; Hollywood Levhası Vakfı temsilcisi 'iddiali' dedi.

Weed' İngilizce'de hint keneviri anlamına geliyor ve kenevirin Kaliforniya'da eğlence amaçlı kullanımı Kasım ayında yasallaştırıldı.

Dün sabah saatlerinde fark edilen değişiklik Los Angeles polisine ihbar edildi. Fakat müdahele yapılana kadar durumu gören vatandaşlar yazıyı cep telefonlarıyla fotoğraflarını çekmeye başladı.

Ünlü yapının bakımından sorumlu olan Hollywood Levhası Vakfı temsilcisi Betsy Isroelit, bu saldırı için “Hollyweed geçmişte yapılmıştı. Orijinal bir fikir değil," açıklamasını yaptı. 

Hollywood levhası 1976 yılında hint keneviri severler tarafından bir kez daha saldırıya uğramıştı. 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X