Google Linkedin'e Rakip Oluyor

Belirtilenlere göre teknoloji devi, Google Hire isimli bir oluşumla karşımıza çıkmayı hedefliyor.

 

Google Linkedin'e Rakip Oluyor
Yayın Tarihi: 19.04.2017 02:54:00
Belirtilenlere göre teknoloji devi, Google Hire isimli bir oluşumla karşımıza çıkmayı hedefliyor. LinkedIn’e cevap niteliği taşıyacağı söylenen platformun LinkedIn ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olacağı ileri sürülüyor. Bu platform üzerinden işlerin listelenebileceği, listelenen işlere başvurularda bulunulabileceği ve şirketlerin buradaki başvuruları değerlendirerek işe alım sürecini başlatacağı söyleniyor.
 
Başta iddia olarak ortaya atılan bu bilgiler Google tarafından onaylanmış durumda. Google’ın yaptığı açıklamada Google Hire’ın işe alım sürecini daha hızlı ve kolay hale getiren bir sistem olduğu belirtiliyor. Google Hire sayesinde iş arayanların internet üzerinden kolaylıkla şirketlere başvuruda bulunabileceği dile getiriliyor. Güvenlik konusunda da hassas davrandıklarını ifade eden Google, yalnızca kullanıcıların gönüllü olarak paylaştıkları bilgilerin işverenlere görüneceğinin ve özel olan bilgilerin saklanacağının altını çiziyor. Google Hire’ın ne zaman geliştirilme aşamasından çıkıp gerçek bir platform haline dönüşeceğini zaman gösterecek. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X