Trendus Logo

Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı

Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı - Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 8

Kristal Terapiye Dair Merak Edilenleri Banu Roze Gül Açıkladı

 

Peki sizi biraz tanıyabilir miyiz? Sizin kristal terapi ile tanışmanız nasıl oldu? 

Yaklaşık 15 yıldır Londra’da yaşıyorum, iki çocuğum ve kedilerim var. Hayvanlarla, özellikle kedilerle aynı evi paylaşmayı çok seviyorum. Londra’da kadın girişimcilerle bir araya geldiğimiz bir networking grubunun mentoru, kurucusu ve yöneticisiyim.

Evliyalar Şehri olarak bilinen Bursa’da doğdum. Evimizde daha çok siyasi, psikolojik ve kişisel gelişim kitapları okunurdu. Okuduğum ilk kitaplardan olan Tanrıların Arabaları, İnsan Olmak, 5 Sevgi Dili ve Louis Hay henüz Türkiye’de çok bilinmezken benim hiç yabancı olmadığım ve çocukken okuduğum kitaplardı.  Spirituel dünyaya hiç yabancı değilim. Çocukluğum, birebir şifa terapilerine şahit olarak geçti.

Kristal Terapi ile nasıl tanıştım?

Önce ruhen dönüşmeye başladım, sonra bedenen değişim de beraberinde geldi. Zor dönemimde bana nefes çalışmaları çok iyi gelmişti. Önce nefes çalışmaları ve yogaya başladım. Nefes ve yoga beni meditasyona yöneltti. Yoga ile de bedenim hem daha esnek hem daha dingin olmaya başlamıştı. Zihnimi toparlamak için çeşitli öğretiler ile çalıştım. Rahmetli Beki Ikala Erikli ve Doreen Virtue’den Angel Therapy, Vianna Stiball’in öğretisi olan International Theta Healing eğitimleri aldım. Bu arada Yunanistan’da kristal taş terapisi ile tanıştım. Bana çok iyi geldiğini ve adeta yenilendiğimi hissettim. Çok hızlı gelen değişimle birlikte kristal terapiyi öğrenmeye karar verdim. Çok çeşitli uluslararası kristal terapistlerden eğitimler aldım ve almaya da devam ediyorum.  

Ruh ve bedenin tam ve bütün olduğunda sağlığın düzelip, bolluk ve bereketin arttığını etrafımdaki insanların değiştiğini anlamaya başladım. Ancak bu durum sadece tek bir öğretiyi takip ederek değil, bütünsel yaklaşarak ulaşılacak bir durumdu. Örneğin bitkiler ve kokularından faydalanarak, rahatlamayı hızlandırmak medite olmama yardımcı oluyordu. Bu yüzden aromaterapi, Herbal Ayurveda ve Homeopathy eğitimleri aldım. Kokuların ve yediğimiz yiyeceklerin bedenimizi değiştirmemizdeki katkısı beni şaşırtmıştı.

Uluslararası ve Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Fengshui, Kristal terapi, Reflexology, Palmistry ve Pandul eğitimleri aldım. Spirituel uzman ve yazarların Londra’da organizasyon ve eğitimlerini organize ettim ve aynı zamanda çevirmenliklerini yaptım.

Saygı duyduğum hocalarımdan biri bana karmik olarak çalışma yaparak Roze ismini almam tavsiyesinde bulundu. Bu sayede karma ve rakamları öğrenmeye başladım. Rakamlar bana çok şey anlattı. Numerolojiyi ve Grigori Grabovoi öğretisinin eğitmeni olup rakamlarla çalışmayı ve öğretmeye de başladım.

Yani değişim aslında ruhta başlayıp, bedene yansır.  Yaşadığımız mekanlardaki mesajları yakalamayı da bilirsek, buradan hayatımızda şuan neler oluyor çok şey öğrenebiliriz.