Trendus Logo

Kozmetik Dünyasından En Yeni Haberler, İş Birlikleri ve Koleksiyonlar

Kozmetik Dünyasından En Yeni Haberler, İş Birlikleri ve Koleksiyonlar - Kozmetik Dünyasından En Yeni Haberler, İş Birlikleri ve Koleksiyonlar
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
11 / 32

Kozmetik Dünyasından En Yeni Haberler, İş Birlikleri ve Koleksiyonlar

Vichy, Cilt Bilimi Etkinliği Global Derm Live'ı Gerçekleştirdi

Cildin zaman içindeki gelişimine etki eden unsurların kapsamlı çalışmasına dayalı bir uzmanlık geliştiren Vichy, cilt için daha iyi çözümler oluşturmaya devam ediyor. Etkili ve yenilikçi cilt ve saç bakım ürünleriyle öne çıkan Vichy, 29 Haziran Salı günü, dünya çapında pek çok dermatolog ve uzmanın katılımıyla Global Derm Live etkinliğini düzenledi. Menopoz, akne, saç bakımı, stres ve ekspozom konularına değinilen Derm Live'da cilt bakımının arkasında yatan bilim ile Vichy cilt bakım ürünleri konuşuldu ve cilt tutkunlarının soruları yanıtlandı.

UV ışınları, kirlilik ve iklim değişiklikleri gibi çevresel faktörler; diyet, stres, uyku eksikliği, fiziksel aktivite gibi davranışsal faktörler ve menopoz gibi hormonal faktörler, ciltte zamanla hasar oluşturuyor. Cildin potansiyelini artıran kişiselleştirilmiş çözümlere ulaşmak için bu faktörleri ve cilt üzerindeki etkilerini anlamak da büyük önem kazanıyor. Ekspozom biliminde bir öncü olarak Vichy, sağlıklı cilt görünümünü etkileyen birçok iç ve dış ekspozom faktörü hakkında bilinmeyenleri aktararak farkındalık yaratıyor.

Ekspozom biliminin öncüsü Vichy

Cildin sağlıklı görünümünü her zaman bir arayış haline getiren Vichy, 40 seneyi aşkın bir süredir ekspozom bilimine öncülük ediyor. Vichy, cilt için daha iyi çözümler oluşturmak amacıyla; maruz kalınan çevre, beslenme, davranış ve hormonal faktörlerin birleşimi olan ekspozomun, cilt üzerindeki etkileri hakkında konuşulduğu Global Derm Live etkinliğini düzenlendi. 29 Haziran'da, alanında uzmanların ve dermatologların yer aldığı dijital buluşmaya, dünya çapından pek çok katılımcı da eşlik etti. Katılımcılar, cildin biyolojik fonksiyonlarını etkileyen ve yaşlanmasını hızlandıran tüm faktörlerin etkileri ve Vichy cilt bakım ürünleri hakkında bilgilendirildi.

 

 

 

 

Menopoz, akne, saç bakımı, stresli ciltler ve çözümler konuşuldu

Dijital Derm Live etkinliğinin açılışında; fiziksel cilt bariyeri, cilt pigmentasyonu, cilt savunması ve cilt yapısını etkileyen ekspozomun arkasında yatan bilimle ilgili bilinenler ve yeni gelişmeler paylaşıldı. Alanında uzman jinekolog ve dermatolog eşliğinde menopoza farklı bakış açıları ve menopoz için özel olarak geliştirilen Neovadial cilt bakım serisi ele alındı. Akne konusunun konuşulduğu bölümde, doktorların katılımlarıyla ekspozom konusu ve cilt kusurlarını tedavi etmek için uzman çözümler sunan Normaderm bakım serisi anlatıldı. Patofizyoloji uzmanı eşliğinde saç bakımı hakkında bilgiler ve Vichy Dercos ürünleri aktarıldı. Son olarak, ekspozom ve stresin cilde etkilerinden bahsedilerek, Mineral 89 nem bakım ürünleri ve cilt için sunduğu çözümler belirtildi. Toplantının kapanışında ise, cilt bakım meraklılarının soruları yanıtlanarak, cilt bakımının ve arkasında yatan bilimin önemi vurgulandı.

Tüm çevresel faktörler, yaşam tarzı ve hormonlardan kaynaklanan cilt yaşlanmasını yavaşlatan benzersiz formüller ortaya çıkaran Vichy, cildin geleceğini değiştirmeyi hedefliyor. Cilt yaşlanmasını hızlandıran faktörler üzerinde uzun yıllar süren araştırmalar yapan Vichy, ekspozomun doğrudan cilt üzerindeki etkilerine odaklanıyor. Ekspozom biliminin öncüsü Vichy, her ekspozom faktörü konusunda özel uzmanlığa sahip sekiz uzmandan oluşan uluslararası ve çok disiplinli bir kurul ile her yıl bir araya gelerek ekspozom bilgi birikimi çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor.