Trendus Logo

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon - 1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
3 / 5

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

1 haftalık süreç nasıl geçti? 

 

Müşra: Ben bunu tamamen bir deneyime dönüştürmek için; dondurucu etkisi olan göz bantlarımı gözüme yerleştirdiğimde yapıyordum. Yani “session” bittiğinde ve gözlerimi açtığımda gözlerim gerçekten de açılmış oluyordu😊  

Ama bunun dışında gerçekten zihninizi boşaltmayı öğreniyorsunuz.İlk günler rutini tutturmak zor olsa da 4. ya da 5. günden itibaren vücudunuz daha doğrusu zihniniz istemeye başlıyor. Tıpkı düzenli spora başlamak gibi.  

Üstelik dediğim gibi haftanın ortasından itibaren eylemlerim  ya da sözlerim üzerine daha çok düşündüğümü farkettim. Artık kontrol edemeyeceğim şeyler için ya da henüz gerçekleşmemiş şeyler için stres olmamam gerektiğini öğrendim.  

 

Kübra: Ben zamanlama olarak tam uyku öncesini tercih ederek her gün aynı saatte uyguladım. Meditasyona adeta bir date'e hazırlanır gibi hazırlandım. Malum, kendimle buluşacağım ötesi mi var! Duşumu aldım, temiz pijamalarımı giydim, dişlerimi fırçaladım ve yüzümü yıkadım. Ardından araştırdığım çakralar için uygun doğal yağlarla vücuduma meditasyon öncesi birkaç dakika masaj yaptım. Boğaz çakrama lavanta yağı ve kalp çakrama çay ağacı yağı sürdüm. Böylece özellikle lavantanın mis kokusu eşliğinde meditasyon sonrası uykuya dalışım bile kolaylaştı. Enerjilerini sevdiğim pembe kuvars taşımı baş ucuma koydum, ametist taşımı ise tam kalp çakramın üzerine yerleştirdim.