Trendus Logo

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon - 1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
2 / 5

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

Meditasyon yapmak için nereden yardım aldım/hangi uygulamayı kullandım? 

 

Müşra: Önceki deneyimlerimde Youtube’daki ücretsiz meditasyon videolarını kullanıyordum. Ama pandemide dolaylı yoldan Calm uygulamasından haberim oldu. Sırf Matthew McConaughey’in bir meditasyon/hikaye seslendirdiğini öğrendiğim için indirdiğim app telefonumda kaldı; deneme süresinde iptal etmeyi unuttum ve nur topu gibi pahalı bir üyeliğim oldu 😊 

Öte yandan iyi ki oldu çünkü Calm bu işin bana göre en iyisi. Daha önce uzun süre Headspace’i kullanmıştım. Kesinlikle o da çok başarılı ama Calm’ın daha kişiselleştirilebilir olması ve daha eğlenceli bir hizmet sunması beni cezbediyor. Meditasyonlarınıza sevdiğiniz hava ya da lokasyonları arka plan sesi yapabiliyor, seslendiricinizi seçebiliyorsunuz. (Mesela kadın sesinden ziyade erkek sesi beni meditasyonda daha iyi hissettiriyor.) İçerisinde milyonlarca sorun için (anksiyete, uykusuzluk, odaklanma, stres, öfke, kariyer) milyonlarca program var. Ünlü isimlerin konuşmaları var. Zamanınız olmadığında yapmanız için hap halinde 4-5 dakikalık dersler de var.  

Öte yandan kristallere de inandığım için meditasyon seanslarımda ametistimin hep yanımda olmasına da dikkat ettim.

 

Kübra: Ben bir öneri üzerine Youtube'da Ayşe Tolga'nın meditasyon çalışmalarına başladım. Birkaç seviyeden oluşan çalışmanın 1. seviyesi 21 günlük Bolluk ve Bereket Enerjisi çalışması. Ve bu aşamada meditasyon benim için artık sadece bir haftalık bir deneme olmaktan çıktı.