Trendus Logo

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon - 1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon
Foto galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz.


 

 POPÜLER GALERİLER
ŞU AN BUNLAR TIKLANIYOR
1 / 5

1 Hafta Boyunca Denedik: Meditasyon

Neden başladım? 

 

Müşra: Aslında meditasyonla yaklaşık 6-7 yıldır “başla-bırak” ilişkim var. Defalarca düzenli yapmayı denedim ama hayatın akışı ve tempoda her şeyi düzenli devam ettirmek mümkün olmuyor. (Ve hevesi çabuk dağılan biriyim.) Meditasyon yapacağıma favori dizimden 1 bölüm daha izlemeyi veya sepetimdeki ürün indirime girmiş mi diye sayfayı yenilemeyi tercih ediyordum.  

Bir başka neden ne zaman başlasam kabus görme yan etkisini yaşamamdı. Zaten azıcık uyuyorum onu da kabusla yok edemezdim. Ama pandemide herkes gibi ben de değişim yaşadım, kendim ve gidişatım üzerine düşünecek zamanım oldu. Ayrıca Madonna’sından tutun Bella Hadid’ine; tüm o ünlü isimler meditasyonu yere göğe sığdıramadıkları açıklamalar yapıyorlardı. Geri kalır mıyım ben de bundan? Onlarda işe yaradıysa beni Yoda’ya falan çevirmesi gerekiyordu bu meditasyon işinin. Dolayısıyla dişimi sıktım ve 1 haftalık yolculuğuma başladım.  

 

Kübra: Sanırım bedensel olarak yokuş aşağı gittiğimi fark etmem meditasyona başlamamı sağlayan faktör oldu. Çünkü aylardır yaşadığım stres ve paranoya durumları bende artık fiziksel olarak da etki yaratmaya başlamıştı. Vücudumda gezen ağrılar baş gösterdi ve bunların hiçbiri bir yerimi incitmemden, kendimi yormamdan kaynaklanmıyordu. Tamamen ruhsal sıkıntımın bedenimi de dürtme şekliydi bu ağrılar. Ben de bu meditasyon deneyimine bir hevesle atılmış oldum.