First Man’in Vizyon Tarihi Belli Oldu

Ay’a ilk ayak basan insan olan Neil Armstrong’un hikayesini konu alacak film Deadline’ın aktardığı habere göre 12 Ekim 2018’de izleyicilerle buluşacak.

First Man’in Vizyon Tarihi Belli Oldu
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 14.3.2017 20:43:00
Ay’a ilk ayak basan insan olan Neil Armstrong’un hikayesini konu alacak film Deadline’ın aktardığı habere göre 12 Ekim 2018’de izleyicilerle buluşacak. 2012 yılında hayata veda eden Neil Armstrong’u Ryan Gosling canlandıracak. Armstrong’un 1961-1969 yılları arasındaki Ay Yolculuğu beyaz perdeye taşınacak.
 
2005 yılında NASA tarihçisi James Hansen tarafından yayınlanan Armstrong’un resmi biyografisi First Man: Neil A. Armstrong böylece sinemaya taşınmış olacak. Filmin senaryosunu ise Josh Singer’ın kaleme alacağı belirtiliyor. Singer’ın Wikileaks ve The West Wing filmlerinin de senaryosunu da yazdığını hatırlatmakta yarar var. Ayrıca filmin Gosling ve yönetmen Damien Chazelle‘yi de yeniden bir araya getirdiğini belirtelim. Bilindiği üzere Damien Chazelle kısa bir süre önce vizyona giren ve Oscar Ödülleri’ne damgasını vuran La La Land‘ın yönetmenliğini de yapmıştı. Yapımcılık görevini Marty Bowen, Wyck Godfrey ve James R. Hansen gibi isimlerin üstlendiği filmde Ryan Gosling dışında hangi oyuncuların karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor.

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X