Favori Sağlıklı Yiyeceklerinizin Porsiyonları Nasıl Olmalı?

Sağlıklı yiyecekleri, sağlıklı oldukları için istediğiniz kadar yiyorsanız yanlış yapıyorsunuz.

 

Favori Sağlıklı Yiyeceklerinizin Porsiyonları Nasıl Olmalı?
Yayın Tarihi: 16.02.2017 15:00:00
Enerji bar: Sabah atıştırmalıklarımız kuru meyveli barlar veya spordan sonraki protein barlar, sağlıklı oldukları için her istediğimizde yiyorsak önce etiketlerine bakmalıyız. Bazıları 300 kaloriye kadar çıkabiliyor. Tüketmeden önce kalori, şeker, protein ve karbonhidrat değerlerini kontrol edin.

Yoğurt: Meyveli, çikolatalı yoğurtları sağlıklı kaçamaklar olarak tüketebiliyoruz. Protein ve kalsiyum içeriği yüksek olsa da şeker değeri çok yüksek olabiliyor. 150 kalori civarında olanları tüketin.

Soslar: Yemekleri tatlandırmak için sosları kullanıyoruz ama malesef onların da kalorilerini kontrol etmemiz gerekiyor. Humus, peynir, pesto gibi sağlıklı sosları bile tercih etsek; kalorisi 100e kadar çıkabiliyor.

Şarap: Kırmızı şarabın faydaları olsa da 1 şişe şarabın hepsini bitirmeyin. 1 bardak kırmızı şarapta 120 kalori var.

Yumurta: Protein değeri yüksek olan yumurtalardan iki tane yediğinizde 160 kalori alıyorsunuz. Sadece beyazlarını yemeyi tercih edebilirsiniz.

Gevrek: Gevreklerde oldukça şekerli olabiliyor. Porsiyonda söylenen ölçüyü geçmemeye dikkat edin. Sade yulafı, süt ve taze meyveler ile tatlandırabilirsiniz. 

Çilek: Oldukça masum görünen bu lezzetli meyvenin bir porsiyonu ise 8 tane.  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER SAĞLIK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X