Facebook'tan Değişim Hamlesi

Facebook, milyonlarca kullanıcısına ait verilerin siyasi danışmanlık şirketlerinin eline geçtiğinin ortaya çıkmasının ardından zor günler geçirirken, sosyal medya devi bu konuyla ilgili bir güncelleme yapmaya karar verdi.

 

Facebook'tan Değişim Hamlesi
Yayın Tarihi: 5.04.2018 17:47:00
ABD’li sosyal medya şirketi Facebook, dün yaptığı açıklamada politik seçimlere müdahale etmek amacıyla Cambridge Analytica şirketinin yaklaşık 87 milyon kişinin verilerine uygunsuz bir şekilde ulaşmış olabileceğini duyurmuştu.
 
Mark Zuckerberg veri skandalı ile ilgili 11 Nisan'da Kongre'nin 'enerji ve ticaret komisyonu'na ifade vermeye hazırlanırken, Facebook veri politikaları ve hizmet koşullarını güncelleyeceğini duyurdu.
 
Şirketten yapılan açıklamaya göre; 
Bu güncellemeler verileri toplamak, kullanmak ya da paylaşmak adına yeni haklar kazanmayı değil, aksine Facebook’un mevcut ürün ve politikalarının nasıl çalıştığı ile ilgili insanlara daha şeffaf ve detaylı bilgiler sunmayı amaçlıyor. Yapılacak güncellemelerle insanların geçmişte yaptığı gizlilik seçimlerinde herhangi bir değişiklik olmayacak. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X