Facebook Yüz Tanımayı Devreye Soktu

Facebook, işinize yarayacak, bir yandan da çok tartışılacak yüz algılama işlevini sessizce etkinleştirdi.

 

Facebook Yüz Tanımayı Devreye Soktu
Yayın Tarihi: 28.02.2018 16:02:00
Facebook, yüz tanıma işlevlerini kullanıma sunmaya başladığını dünya çapındaki kullanıcılarına duyurmaya başladı. Bu tür işlevler, Avrupa Birliği ve Kanada'da kanunların izin vermemesi nedeniyle kullanılmayacak.
 
Yeni araçlar, etiketlenmediğiniz fotoğraflarınızı bulmanızı sağladığı gibi, yabancıların fotoğrafınızı kullanmasının önüne geçmenizi sağlıyor. Bunun yanında Facebook, görme sorunu yaşayanlara fotoğraflarda ve videolarda kimlerin göründüğünü söyleyebiliyor. Facebook, bu işlevin varsayılan olarak açık olduğunu ancak istenildiği zaman kapatılabildiğini; buna ek olarak her an yeni işlevler ekleyebileceğini belirtiyor.
 
Facebook, yaptığı açıklamada bu yeniliğin kullanıcıları fotoğrafları konusunda"rahat hissettirmek" olduğunu söyledi. Fotoğrafımızın haberimiz olmadan yüklenmesinden haberdar olmak güzel, ancak Facebook'un tüm bu verilerle ne yapacağı ve yapabileceği, zaten yeterince büyük olan gizlilik endişelerine yenilerini ekleyecek. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X