Facebook Messenger'da Para Transferi İmkanı

Gündelik hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başlayan Facebook Messenger şimdi para gönderme konusunda da kullanıcılara yardımcı oluyor.

 

Facebook Messenger'da Para Transferi İmkanı
Yayın Tarihi: 23.02.2017 02:34:00
Londra tabanlı TransferWise tarafından hazırlanan bot yurt dışına para göndermeyi kolaylaştırıyor. TransferWise, Facebook Messenger üzerinden hizmet veren diğer botlar gibi çalışıyor. Tüm işlemleri sohbet ediyormuş gibi bir hava benimseyerek gerçekleştiriyor. Kullanıcıları yapılması gereken işlemlere yönlendiriyor. Böylece gereksiz birçok zahmetten kurtulmuş oluyorsunuz. 2011 yılında hizmet vermeye başlayan TransferWise temelde bankalardan daha az transfer ücreti almasıyla öne çıkıyor. Amerika’da 2015 yılında hizmet vermeye başlayan TransferWise artık kıtalar arası para transferi yapmayı da mümkün kılıyor. Böylece dünyanın en popüler sohbet uygulaması yardımıyla herkesin hızla kullanabileceği bir servise dönüşüyor.
 
Peki bu sistem nasıl çalışıyor?
Düşük masraflarla öne çıkan uygulama bunu alıştığımızdan biraz farklı bir sistemle sağlıyor. Gönderim yapmak istediğiniz zaman bulunduğunuz ülkede sizinle aynı miktarda para aktarımı gerçekleştiren başka bir işlemle eşleşiyorsunuz. Bu sayede iki işlem bir arada gerçekleşmiş oluyor. Dolayısıyla masraflar da diğer bankalara nazaran daha düşük kalıyor.
 
TransferWise şimdilik Amerika, İngiltere, Avrupa, Kanada ve Avustralya’ya para göndermeye olanak sunuyor. Firmanın hizmet alanının ilerleyen süreçlerde daha da genişlemesi bekleniyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X