Facebook Messenger Kullananların Sayısı 1 Milyarı Aştı

En fazla tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan Facebook Messenger kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

 

Facebook Messenger Kullananların Sayısı 1 Milyarı Aştı
Yayın Tarihi: 14.04.2017 15:05:00
Bir zamanlar Facebook‘un bünyesinde yer alan, daha sonra ayrı ancak Facebook ile bağlantılı bir uygulama olarak kullanıma sunulan Messenger popülerliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Facebook arkadaş listenizde ekli olan herkesle rahatça sohbet etmeye olanak sağlayan uygulama kendi kullanıcı rekorunu kırdı. Geçtiğimiz yaz aylarında Facebook Messenger’ın 1 milyar kullanıcıya eriştiği açıklanmıştı. Henüz aradan bir sene geçmeden kullanıcı sayısının 1.2 milyara yükseldiği resmen duyuruldu.
 
Facebook Messenger hemen elimizin altında olması, Facebook hesabı olan herkesle hızlıca iletişim kurmamızı sağlamasıyla oldukça pratik. Buna rağmen mesajlaşma özelliği Facebook’tan ayrı bir uygulama olarak kullanıma sunulduğunda kullanıcıların bir kısmı bu duruma tepki göstermişti. Ancak bu tepkiler uygulamanın kullanım oranında ciddi bir düşüşe neden olmadı. Ardından platform görüntülü durum güncellemeleri, mesajlara emojilerle cevap verebilme ve ödeme yapabilme gibi yeni özelliklerle karşımıza geldi. Ancak kullanıcı artışında bu yeniliklerin pek bir etkisi olduğu düşünülmüyor. Aksine asıl etkiyi başka bir yenilik sağladı. İnternet bağlantısı yavaş veya akıllı telefonu eski olanlara özel olarak hazırlanan Facebook Messenger Lite platformun ivme kazanmasına yardımcı oldu. Daha önceden bu uygulamayı kullanma şansı olmayanlar da aktif kullanıcılar arasında katılmış oldu. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X