Facebook Gruplarında Yeni Dönem Başlıyor

Yapılan yeniliklerle birlikte grup yöneticileri daha fazla yetkiye sahip olacak.

 

Facebook Gruplarında Yeni Dönem Başlıyor
Yayın Tarihi: 16.05.2017 20:15:00
Bildiğiniz gibi Facebook grupları için birçok alternatif bulunuyor. Grubun bulunmasını isteyenler açık veya kapalı seçeneklerini kullanabiliyor. Gizli gruplar ise üye olmayanlar tarafından görünmüyor. Böylece üyelere güvenli bir ortam sağlıyor. Facebook kullanıcıları gizli olmayan gruplara katılma talebinde bulunabiliyor. Fakat bu kişilerin gruba katılmaktaki asıl amacı başlangıçta anlaşılamıyor. Kimi gerçekten ilgi duyduğu için gelirken, kimileri ortamın huzurunu kaçırabiliyor. Facebook’un yeni özelliği ise gruba katılma talebi gönderenlerin asıl amacını anlamaya yardımcı oluyor.

Facebook’taki grup ayarlarında artık soru ekleme özelliği de yer alıyor. Böylece grup yöneticileri katılım talebi gönderenlere üç farklı soru yöneltme hakkı elde etmiş oluyor. Örneğin reklam amacıyla bir Star Wars grubuna girmek istiyor fakat seriye dair hiçbir şey bilmiyorsanız, sorulara verdiğiniz yanıtlar sizi ele verebilir. Bu sayede grup yöneticileri katılım talebi gönderen kullanıcıları ayırt etmek için yeni bir araca sahip oluyor. Facebook’un önümüzdeki dönemlerde grupları güçlendirmek adına birçok farklı özelliği kullanıma sunması bekleniyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X