Enis Yangın ile T.ease Wear Project Üzerine

Geçtiğimiz hafta sizler için çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. T.ease Wear Project`in kurucusu Enis Yangın ile biraz T.ease Wear üzerine, bira

 

Enis Yangın ile T.ease Wear Project Üzerine
Yayın Tarihi: 3.05.2016 17:30:00

 T.ease Wear Project nasıl ortaya çıktı? Daha önce farklı deneyimleriniz oldu mu?

Işık Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Mezun olduktan sonra ben de çoğu genç gibi öncelikle mesleğimi yapmadım. Sonrasında da yine her genç gibi bir iş kursam ne güzel olur diye düşünüp durdum. O noktada şanslı olanlardandık sanıyorum; Add Box’ı kurduk. Yepyeni bir mecraydı. Yenilikçi bir fikirdi; fakat çeşitli sebeplerle işi kapatmak durumunda kaldık.

Sonrası ise bambaşka bir deneyim; T.ease Wear Project.  

Gündelik hayatımızın monotonluğu, üstümüze başımıza giydiğimiz kıyafetlerin sıkıcılığı ve aynılığı, bende demek ki bu noktada bir açık var düşüncesi uyandırdı. Nasıl bir dünyada yaşadığımız ortada. Bir de üstümüze geçirdiğimiz negatif enerji fazlaydı. Şöyle düşündüm; biraz kendimizle dalga geçsek, yaşamda her gün, her an yaşananları azıcık esprili bir dille giyinsek ne hoş olur. Eğlenceli olur bir kere! Öyle de oldu. Marka tamamen ince espri odaklı. Tek hedef hayata biraz neşe katabilmek. Giyindiğimde ben güleyim, aynı zamanda beni gören de gülsün. Büyük kahkahalar değilse de bir gülümseme bile çok değerli.  

  İsmin hikayesi nedir peki? 

Hayata espri katan, dalga geçen bir giyim projesiyiz. İsmimiz de bunu anlatıyor. Yani sattığımız şey herhangi bir tişört, sweatshirt değil. Her birinin bir hikayesi var. Biz aslında bu hikayeyi, espriyi satıyoruz. Satın alanın kendisi ile bağdaştıracağı bir alt yapı mevcut. Bir karakterimiz var. Bu karakter hayatın öyle içerisinden ki… Herkesin kendinden bir parça bulabileceği bir karakter. Oluşturduğumuz bu yapıda ürün gamımız sürekli olarak gelişiyor.

 Mr. T.ease karakteri nasıl bir karakter? 

Dediğim gibi hayatın çok içerisinden. Bizden biri. Eğlenmeyi, gülmeyi seven, yaşamaktan zevk alan, kendi ile dalga geçme yetisine sahip bir karakter. Dolayısı ile arkadaşları ile de dalga geçebilir, onlara espri yapabilir Mr. T.ease. Tatlı dilli, biraz “cool”. Tüm bu karakter özelliklerinin yansımalarını da tasarımlarımızda görebiliyoruz. Bizden alışveriş yapan tüm T.easer’lar, kutularının içerisinden çıkan bir hikaye ile karşılaşıyorlar. Bu hikayeyi anlatan tabii ki Mr. T.ease.Tasarımın hikayesini, esprisini onun ağzından dinliyoruz. Sosyal medyayı çok aktif kullanıyoruz. Özellikle Instagram. Son zamanlarda Snapchat hesabı da açtık. Bu mecrayı da aktif kullanmaya başladık. Buralarda da aslında hesap Mr. T.ease adına diyebiliriz. Tüm yorumlar onun ağzından, T.easer’lara yazılıyor. 

T.easer’lar dediğimizi de yeri gelmişken açalım dilerseniz. Eğlenmeyi seven, gülüp, geçebilen, esprili, yaşama tutkun ve bizi takip eden, alışveriş yapan herkes aslında T.easer olmuş oluyor.

Peki Mrs. T.ease karakteri de sonradan ortaya çıkabilir mi?

Biz yola herhangi bir marka olmanın ötesine geçebilmek adına çıktık. Bu bağlamda projemiz sürprizlerle dolu. Biraz da yola inanıyoruz; dolayısı ile belli mi olur. Bekleyip, göreceğiz.

 Koleksiyonunuzda şu an t-shirt ve sweatshirtler görüyoruz. Daha fazlasını görecek miyiz?

Şu an ürün gamımızı atlet, tişört, kapüşonlu ve kapüşonsuz sweatshirtler oluşturuyor. Bunların her birinde farklı yaka seçenekleri de mevcut. V yaka ya da bisiklet yaka, kayık yaka gibi. Hedefimiz fazlası. Hedefe ulaşmak için sürekli çalışıyoruz. Giyim projesi olarak konumlanmış olma sebeplerimizden biri de bu aslında. Sınır yok. Sürekli gelişme hedefimiz doğrultusunda ürün gamımız da genişleyecek tabii ki.

 


Koleksiyonunuzda yer alan baskılar sizin fikriniz mi?

Evet; konsepti ben oluşturuyorum önce. Sonrasında tasarlanıyor, onaylandıktan sonra da baskı aşamasına geçiyoruz. Her biri kesinlikle içerisinde bir espri barındırıyor. Bazılarında üzerine oldukça düşündüğümüz söylemler mevcut. İllüstrasyonlarımızda çok fazla emek var. Özetle biz aslında espriye dayalı bir tasarım markasıyız. 

“Mr. T.ease der ki” kısımlarını kim yazıyor?

“Mr. T.ease der ki” kısımlarını ekibimizde yer alan Ceni Razon Sevig hazırlıyor. Pek tabii ki Mr. T.ease söylüyor; o yazıyor. 

 T.ease Wear Project’in ürünlerine nerelerden ulaşabiliriz? 

Şu an öncelikle sitemizden; www.tease.com.tr ve lidyana.com, 365ist.com, morhipo.com sitelerinden ürünlerimize ulaşıp, alışveriş yapmanız mümkün.  Ayrıca sosyal medya kanallarımızı çok aktif kullanıyoruz. Özellikle de Instagram hesabımızı... Oradan da sipariş verebilirsiniz. İstanbul’da Galata Moda mağazasında tasarımlarımız yer alıyor.Bursa`da Güzel Bir Gün Butik mağazasında ürünlerimiz mevcut. Adana’da Lookbook Designers Store mağazasında yine ürünlerimiz satışta.

 Son olarak Trendus okurlarına söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Çoğu tasarımımız unisex giyinilebiliyor. Boyfriend jean, boyfriend gömlek vs. bildiğiniz üzere son yılların yükselen trendleri arasında. Dolayısı ile hem erkeklerin, hem de kadınların zevkle kullanacağı birçok seçenek mevcut. Hafif salaş, dökümlü tişört ya da sweatshirtler giymek, kadınların bayıldığı bir giyim şekli haline geldi. Bizimkiler de bu sebeple çok seviliyor.


Aynı tasarımı beraber giyen çok fazla çift mevcut örneğin. Ürünlerin çoğunun unisex oluşu bu rahatlığı ve sempatikliği de beraberinde getiriyor. Bunun da altını çizmek istedim.

Onun dışında tüm okuyucularınıza, takipçilerinize ve size neşe, eğlence ve espri dolu bir yaşam diliyoruz. Ne olursa olsun, gülmeyi, en azından gülümsemeyi unutmayın.

Bu keyifli söyleşi için, bize ayırdığınız zaman için de teşekkür ediyoruz.

Haber: Ezgi Kamadan  |  Fotoğraf: Melih Kohen  |  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X