Emma Watson'a Feministlerden Tepki

Feministlerin ikonu olan ünlü oyuncu Emma Watson, Vanity Fair dergisine verdiği üstsüz poz nedeniyle feministlerin tepkisine neden oldu.

 

Emma Watson'a Feministlerden Tepki
Yayın Tarihi: 3.03.2017 15:23:00

2014 yılında Birleşmiş Milletler (BM) İyi Niyet Elçisi olan Emma Watson, başlattığı ‘HeForShe’ kampanyasını desteklemek için yaptığı konuşmada, kadınları ve erkekleri, herkesin iyiliği için feminizmi desteklemeye çağırmıştı. "Kendi bedenimle ilgili kararları benim almamın doğru olduğunu düşünüyorum" diyen Watson, "2014'ün En Feminist Ünlüsü" seçilmişti.

Ancak Watson'ın, Vanity Fair dergisine verdiği cesur poz bazı feministlerden tepki aldı. İngiliz oyuncu sosyal medya üzerinden kadın bedenini kapitalizme karşı cinsel obje olarak yansıttığı için eleştiri yağmuruna tutuldu. 26 yaşındaki İngiliz oyuncu, bu eleştirilere sessiz kalmayı tercih etti.

Bazı takipçileri tarafından ‘iki yüzlü’ ve ‘feminizme kötü örnek’ şeklinde suçlansada bir kısım feministler Watson'a, “Onun bedeni, onun kararı” şeklinde destek verdi.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X