Ellen DeGeneres’in Twitter Rekoru Kırıldı

Uzun zamandır ünlü isim Ellen DeGeneres’in elinde bulunan en yüksek retweet rekoru çok kısa bir süre içerisinde hem de bir liseli tarafından kırıldı.

 

Ellen DeGeneres’in Twitter Rekoru Kırıldı
Yayın Tarihi: 11.05.2017 15:47:00
Bu retweet furyası carterjwm isimli hesabın Wendys’e bir yıllık ücretsiz nugget için kaç retweet’in gerekli olduğunu soran esprili bir tweet atmasıyla başladı. Wendy’s ise bu tweet’e karşılık olarak “18 milyon” gibi ulaşması imkansız gibi görünen uçuk bir cevap verdi. Carter hiç istifini bozmadan ve havalı bir tavırla “Olmuş bil” yazarak cevap verdi ancak bunun pek de kolay olmayacağını biliyordu. Bunun üzerine konuşmanın ekran görüntüsünü alarak paylaşan Carter, ücretsiz nugget kazanabilmek için herkesten yardım istedi.
 
Carter’ın bu arayışı sadece küçük bir kitleyle sınırlı kalmadı ve yardım etmek için tüm dünya olaya dahil oldu. Microsoft, Apple Music, Google, Microsoft ve Amazon  başta olmak üzere büyük markalar, ünlüler ve sosyal medyanın etkili isimleri de Carter’ın çabalarını destekledi. Kısa sürede 138 takipçiden 100 binin üzerinde takipçiye ulaşan Carter’ın tweet’i Ellen’ın 3 milyon retweet rekorunu da kırdı. Bunun sonucunda Wendy’s de 1 yıl boyunca ücretsiz nugget sözü verdi. Ayrıca bir vakıfa 100 bin dolarlık bağış yapacağını açıklayan Wendy’s, bu açıklamayı yaptığı tweet’i Carter’ın sözüyle kapattı: “Olmuş bil.”
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X