Dünyanın En Pahalı Parfümü

Bvlgari’nin 2014’te tek şişe olarak tasarladığı “Opera Prima” adlı parfüm, değerli taşlarla süslü özel yapım şişesiyle birlikte 200 bin euroya el değiştirdi.

 

Dünyanın En Pahalı Parfümü
Yayın Tarihi: 29.01.2018 18:39:00
İtalyan moda markası Bvlgari'nin 130'uncu kuruluş yıl dönümü için 2014'te tasarladığı bir şişe parfüm, servet değerinde satılarak dünya tarihinin en pahalı kokusu olma unvanını kazandı. Moda dünyasını yakından takip eden internet sitelerinde yayımlanan haberlere göre; "Opera Prima" adlı parfüm, değerli taşlarla süslü özel yapım şişesiyle birlikte 200 bin euro (yaklaşık 950 bin lira) bedelle satıldı. Tek şişe üretilen "Opera Prima"yı satın alan gizemli zengin ise kimliğini gizli tutmayı tercih etti.
 
Uzmanlar, dünyanın en pahalı parfümünü "hem koku sanatının hem de parfüm şişesi tasarlama sanatının zirvesi" olarak nitelendirdi. Koku ustası Daniela Andrier tarafından bir araya getirilen esansların içinde limon, portakal çiçeği, misk ve çeşitli çiçek aromalarının bulunduğu öğrenildi. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X