Doğa Rutkay`ın Alaçatı`daki evi InStyle Home`da

Tiyatro oyuncusu Doğa Rutkay Alaçatı Hacı Memiş`teki iki katlı taş evi, renkli aksesuarları, yemyeşil bahçesi ve havuzu ile dikkat çeken evin dekorasyonunu tek başına yapmış.

 

 

Doğa Rutkay`ın Alaçatı`daki evi InStyle Home`da
Yayın Tarihi: 30.07.2015 11:56:00

Geçtiğimiz yıl gazeteci ve yapımcı olan Kerimcan Kamal ile evlenen Doğa Rutkay için Alaçatı’nın yeri çok ayrı. Hemen hemen tüm tatillerini yıllardır Alaçatı’da geçirmeyi tercih eden başarılı oyuncu, sonunda hayal ettiği gibi bir eve kavuşmuş burada.

“Tatillerde soluğu kuzenim Övgehan ve Gözde Oğultürk’ün sahip olduğu butik otel Göz Oda’da alırdım hep. Geçen yıl Kerimcan ile Port tarafında denize giderken bu evin önünden geçiyorduk. Tam o sırada cama asılı “satılık” ilanını fark ettim. Hemen arabadan inip içini gezmek istedim ama olmadı. Sadece dış kapısının anahtar deliğinden bahçesini görebildim. İşte o an buraya aşık oldum,” diye anlatmaya başlıyor büyük keyifle Doğa Rutkay evi ilk gördüğü günü. Tüm gün denizde yüzerken burayı düşünmüş durmuş. Eşini, Alaçatı’da bir ev sahibi olmanın nasıl güzel olacağını hayalleri eşliğinde ikna etmeye çalışmış. Aslında zor da olmamış.

“Zaten o da Alaçatı’yı çok seviyordu. Ama aklımıza buradan bir ev alalım fikri de henüz düşmemişti açıkcası,” diye belirtiyor. İstanbul-Alaçatı arasında şu sıralar mekik dokuyan Rutkay’ın işleriyle ilgili gündemi hayli yoğun. Burası ona güzel bir kaçış noktası olmuşa benziyor. 

Röportajın ve fotoğrafların devamı InStyle Home Ağustos sayısında!

Yazı: Serra Akar
Fotoğraflar: Burak Teoman
Styling: Zeynep Esenil


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DEKORASYON HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X