Diela Yeni Koleksiyonuyla Gözler Üzerinizde

Sanatçı Seda Gazioğlu ile işbirliği içinde hazırlanan “I See You” isimli yeni Diela takı koleksiyonunda farklı göz formları dikkat çekiyor. Koleksiyon, Seda Gazioğlu’nun sanat atölyesinde gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtıldı.

 

 

Diela Yeni Koleksiyonuyla Gözler Üzerinizde
Yayın Tarihi: 20.12.2019 11:49:00
1940’lardan beri Türkiye’de altın ve mücevher üreten bir ailenin kızları olan Gizem Özkök ve Dila Tahincioğlu tarafından kurulan Diela, altın ve değerli taşlardan oluşturduğu minimal koleksiyonlarıyla biliniyor.
 
Tasarımcı ikili, yeni kapsül koleksiyonu için sanatçı Seda Gazioğlu’nun eserlerindeki gözden yola çıkarak sanatçı ile birlikte çalıştı. Gazioğlu, Diela için, yüzük, kolye, küpe, ear cuff, bileklik ve broş olmak üzere toplamda 34 adet farklı tasarımdan oluşan, çeşitli göz formlarındaki tasarımlardan bir koleksiyon hazırladı. Seda Gazioğlu’nun göz serisi sanat eserlerinin takılabilir hallerine evrilen “I See You” (“Seni Görüyorum”) koleksiyonu, Diela’nın tamamı gümüşten üretilen ilk altın kaplama koleksiyonu olma özelliği taşıyor. Koleksiyondaki gözler, swarovski taşlar ve mineyle renklendirilirken, göz formları herkesi içindeki kendi öz benliğini görmeye davet ederken, aynı zamanda kültürümüzdeki “nazar”ı bertaraf etmesi için de koruyucu bir tılsım olarak kabul edilmek üzere tasarlandı.
 
Seda Gazioğlu’nun Sanayi Mahallesi’ndeki sanat atölyesinde gerçekleşen Diela yeni koleksiyonunun etkinliğinde, koleksiyona dair gerçekleştirilen fotoğraf çekiminden kareler ve video-art projesi de davetliler ve basınla ilk kez paylaşıldı.
 
Göz tasarımlı ürünlerden oluşan koleksiyonun tanıtım etkinliğine katılanlar arasında Demet Sabancı, Arzu Sabancı Dinçer, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Hakan Sabancı, Pırıl Çetindoğan, Emine Sabancı Kamışlı, Aylin Tahincioğlu, Demet Hanif, Ece Kurdoğlu, Seda Bakan, Siren Ertan, Yonca Ebüzziya, Zeynep Üstünel gibi isimler yer aldı.               
 
Koleksiyon www.diela.com.tr web sitesinde satışta.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER MÜCEVHER HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X