Daha Fazla Kalori Yakmak İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Düzenli olarak egzersiz yapıyor ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız hedefinize daha hızlı ulaşmak için rutininizde değişikliğe gidebilirsiniz.

 

Daha Fazla Kalori Yakmak İçin Yapmanız Gereken 5 Şey
Kaynak: Shutterstock  |  Yayın Tarihi: 4.04.2017 10:37:00
1. Rutininizi değiştirin: Bir koşucu veya yürekten bir yogi olabilirsiniz; yine de sürekli aynı hareketleri yapmak yerine değişikliğe gitmeyi denemelisiniz. Yaptığınız hareketleri, kullandığınız malzemeleri, hareketleri yapış sıranızı, hızınızı veya ağırlığı değiştirebilirsiniz.

2. Hızlanın: Kalori yakmaya çalışırken koşmak, bisiklete binmek, yüzmek veya tırmanmak özellikle karın bölgenizdeki yapları yakmanızda size yardımcı olacaktır. Bu düzenli egzersizlerinizi her gün 30 saniye daha hızlı tamamlayarak dayanıklılığınızı artırabilirsiniz.

3. Akıllıca çalışın: Neden bacaklarınız çalışırken aynı zamanda kollarınız da harekete dahil olmasın ki? Egzersiz esnasında vücudunuzun tek bir bölümünü çalıştırmaktansa kendinize çoklu görevler verin ve aynı anda birkaç bölgenizi birden çalıştırın.

4. Uzatın: İster kardiyo olsun ister ağırlık, her egzersizin sonuna 5 dakika daha ekleyerek 25-30 kalori daha yakın.

5. Kas yapın: Kaslarınızı güçlendirmek için yapacağınız egzersizlerin yağ yakımını hızlandıracığını unutmayın. Bisiklete binmek gibi kardiyo hareketlerinize dambıl gibi ağırlık egzersizleri de ekleyin. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER SAĞLIK HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X