Çocuklara Otizmi Anlatan Bir Kitap: Arkadaşımla Bir Gün

 

 

Çocuklara Otizmi Anlatan Bir Kitap: Arkadaşımla Bir Gün
Yayın Tarihi: 3.04.2020 10:37:00
2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü ve tam da bugünde otizmli çocukların arkadaşlarının otizmi anlamasına yardımcı olmak amacıyla Gökhan Dumanlı'nın hazırladığı “Arkadaşımla Bir Gün” kitabı “Tohum Otizm Vakfı” işbirliği içinde tüm kitap satış noktalarındaki yerini aldı.

Dumanlı'nın tam 1 yıldır üzerinde çalıştığı Arkadaşımla Bir Gün, bu içerikle Türkiye’de yazılmış ilk kitap. Kitabın tüm çocuklara ulaşması, ışık olması bu farkındalığın 7’den 70’e herkese ulaşması hepimizin elinde. Kitapta doğada otizmli arkadaşıyla zaman geçiren Burak'ın hikayesi anlatılırken otizmli bir arkadaşa sahip olmanın nasıl bir deneyim olduğundan bahsediliyor. Bu kitabı öğretmenler, sınıflarında öğrencilerinin otizmi daha kolay anlamaları için bir etkinlik kitabı olarak kullanabilirler. Aynı zamanda aileler de çocuklarıyla birlikte evde kitabı okuyabilir, etkinlikleri birlikte çalışabilirler. Böylece tüm aile üyeleri de otizm konusunda bilgilenebilir ve çocuğun otizmli arkadaşıyla ilişkisine daha kolay rehberlik edebilirler. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X