Çocuk odalarını dekore etmeye ne dersiniz?

Bu bir girişim çağrısı değil. Fakat filmlerde, dizilerde gördüğümüz odalardan bizim memleketimizde pek fazla yok. Oysa ki bir cibinlik, bir duvar kağıdı veya bir perde, bütçeyi pek fazla zorlayacak şeyler sayılmaz.

 

 

Çocuk odalarını dekore etmeye ne dersiniz?
Yayın Tarihi: 8.07.2015 12:10:00

Kendi odamızı dekore etmemiz kolay.. Zaten genellikle minimalist objeleri tercih ettiğimiz için, zevkimizi pek fazla zorlamamız gerekmiyor. Ama bunu çocuk odalarında yapmak, belki çocuğun bile hayal gücünü köreltiyor. Gelin şu işe bir çare bulalım..

İngiliz dizileri/filmleri olsun, Amerikan rüyası evler olsun, hepsini bir şekilde görüyoruz. Belki yeni fikirler yaratacak kadar vizyon sahibi değiliz bu konuda, ama en azından `kopya` çekebiliriz. Nedir bu çocuğun hayal gücünü geliştirebilecek kadar önemli olan dekorasyon hileleri?

Solda gördüğünüz tamamen uç bir örnek.. Ama aslına bakarsanız çocuğunuzun mutlu olacağı ve muhtemelen yaratıcılığının gelişeceği bir oda! Türkiye`de böyle örnekler görmemiş olabiliriz, fakat Avrupalı bir komşunuz varsa bu tarz şeylere aşina olabilirsiniz. 

Tabii illa ki çocuğunuzun odasına kaydırak koyun demiyoruz. Bu işin uç boyutu.. Bizim önerilerimiz ise çok daha uygulanabilir. 

Mesela duvarları boyamaktan çekinmeyin. İlk önerimiz bu.. Bırakın renkli duvarlarınız, duvar kağıtlarınız olsun; hatta bırakın çocuğunuz istiyorsa o duvara çiçek yapsın, bulut çizsin! 

Farklı yatak başlıkları, cibinlikler, çocuğunuzun sevdiği çizgi film kahramanlarından yatak örtüleri bir diğer önerimiz.. 

Dekorasyon için gereksiz objelere çocuğunuzun odasında yer vermeniz pek sağlıklı olmayabilir; bu nedenle odayı yastıklarla zenginleştirmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Aynı şekilde perde de odanın dekorasyonu için belirleyici parçalardan biri olacaktır. İyi bir seçim odanın tüm havasını bir anda değiştirebilir.. 

Son önerimiz çocuk odası hazırlarken kendi zevklerinizden çok, çocuğunuzun hoşuna gidecek olan parçaları seçmeye çalışmanız. 

Bakalım fotogalerimizde zevkinize hitap eden odalar bulabilecek misiniz.. Bakarsınız uygulayabileceğiniz fikirler karşınıza çıkar!


FOTO GALERİ

FOTO GALERİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOK

EN POPÜLER DEKORASYON HABERLERİ
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X